Nech sa online trendy akokoľvek menia, pomoc klientovi je trend, ktorý nikdy nezostarne.

Online prostredie sa neustále mení. Pre mladú generáciu je to doslova kyslíková zóna, bez ktorej nedokážu existovať.

Firmy chcú byť na popredných pozíciách vo vyhľadávači, ak nie sú na prvej strane, tak doslova neexistujú. Je to naozaj tak? Kam utekáme? Naozaj je to len o predaji a peniazoch?

Príbeh o pani P. posunul moje myslenie pozitívnym smerom. „Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.“

Pani P. si kúpila Moka kávovar a pri kúpe bola krátko zaškolená ako s ním narábať. V tej chvíli bolo všetko v poriadku. Spokojná zákazníčka a spokojný predajca. No po určitom čase sa pani vrátila s reklamáciou na daný kávovar. Aká bola príčina reklamácie? Príliš veľký kávovar a nepreteká dobre káva. Je toto skutočne dôvod na reklamáciu? Dá sa tomu predísť?

Áno, ak máte  „Online návody a dobré rady“ na svojom webe.

Pozrime sa nato bližšie…

  1. Firmy, ktoré predávajú produkty a poskytujú služby môžu doslova „zachrániť“ svojich zákazníkov online návodmi a videami.
  2. Prečo by to mali firmy robiť? Aby si udržali svojich zákazníkov a poskytli im „malý online bonus“.
  3. Kde umiestniť odkaz na „online návod“? Pri každom výrobku alebo službe vyžadujúcej návod alebo radu. Nie ako všeobecná rada na konci stránky.
  4. Online návodmi a dobrými radami sa dá predísť reklamáciám. Treba predvídať.

Či už ste firma, ktorá predáva kávovary, autá, čistiace prostriedky, kozmetiku, ovocie a zeleninu, kvety, keramiku alebo staviate krby, kozuby, záhradné grily alebo ponúkate služby ako nechtárka, kozmetička, lektorka angličtiny, vždy je čo ponúknuť svojmu klientovi a zákazníkovi a nemusíte prezradiť svoje know-how.